2-0

Olimpia Grudziądz

GKS Katowice: Nowak – Frańczak, Klemenz, Midzierski, Mączyński – Skrzecz, Sulek, Zejdler, Foszmańczyk, Cerimagić (62. Prokić) – Kędziora (71. Mandrysz).

Olimpia Grudziądz: Małecki - Ciechanowski, Żitko, Wełna, Woźniak - Michalik, Wolski, Handzlik (58. Bancessi), Klichowicz (62. Klimczak), Kaczmarek - Kowal (75. Popeia).

GieKSa przystępowała do meczu po dwóch derbowych porażkach. Dla naszego zespołu była to okazja, by przełamać złą serię i podreperować nieco dotychczasowy słaby dorobek punktowy. Olimpia spisuje się w tym sezonie przeciętnie i pozostawała bez wygranej od czterech kolejek.

To właśnie jednak goście śmielej rozpoczęli spotkanie i starali się zagrażać naszemu zespołowi dzięki wysokiemu pressingowi. GKS miał kłopot z konstruowaniem akcji i największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie bliski zdobycia gola był też po szybkiej wymianie piłki Oktawian Skrzecz, ale w ostatniej chwili zatrzymała go obrona rywali. Goście także mieli swoje szanse i kilka razy zmusili Sebastiana Nowaka do interwencji.

W drugiej połowie GieKSa była o wiele skuteczniejsza. Nasz zespół wyprowadził na prowadzenie Łukasz Zejdler, który błysnął refleksem i dobił strzał Mateusza Mączyńskiego. Niedługo później fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Wojciech Kędziora, który trafił idealnie w okienko bramki rywali. GieKSa była w natarciu i do końca walczyła o zdobycie kolejnych goli. Ostatecznie skończyło się na dwubramkowej wygranej.

W następnej kolejce katowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Efektowna szarża Prokicia zakończona niecelnym podaniem

Tempo boiskowych wydarzeń nieco spadło. GKS pewnie utrzymuje przewagę dwóch goli

Tym razem zmiana w GKS-ie. Kalinkowski zastąpił kontuzjowanego Sulka

Popiela zapisuje się od razu w protokole, bo dostaje żółtą kartkę

Popiela za Kowala. To ostatnia zmiana w Olimpii

Mandrysz za Kędziorę

Tym razem groźny strzał Olimpii po rzucie rożnym. NA szczęście niecelny

Kolejne szanse bramkowe GKS-u. Dwa razy groźnie uderzał Foszmańczyk

Drugi gol dla GKS-u! Fenomenalny strzał z dystansu Kędziory!

Bardzo ładny strzał Foszmańczyka. Broni Małecki

Najlepsza akcja GKS-u w tym meczu. Skrzecz bliski zdobycia gola, ale w ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy gości

Dwie kapitalne interwencje Nowaka ratują nas przed utratą gola

Żółta kartka dla Zejdlera za faul na środku boiska

Rzut wolny dla naszego zespołu. Podaje Cerimagić, strzela Midzierski, ale zdecydowanie zbyt lekko.

Kolejny strzał z dystansu. Tym razem Zejdler. I znów niecelnie

Dośrodkowanie Cerimagicia z rzutu wolnego. Piłka mija wszystkich w polu karnym i wychodzi na aut

Niecelny strzał Klemenza.

Najpierw świetna akcja Foszmańczyka ze Skrzeczem, która przynosi nam rzut rożny. Po chwili groźna konta gości zakończona niecelnym strzałem

Rzut wolny dla GKS-u. Piłkę łapie bramkarz gości

Pierwszy groźniejszy wypad GKS-u. Skrzecz nie zdążył jednak do podania Mączyńskiego

Groźnie pod naszą bramką po rzucie wolnym dla Olimpii. Piłka wybita jednak na rzut rożny