• Machaj (67)

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Klemenz, Midzierski, Pleva - Błąd, Kalinkowski (82. Sulek), Zejdler, Mandrysz (76. Skrzecz) - Ćerimagić, Yunis.

Chrobry Głogów: Janicki - Michalec, Danielak, B. Machaj, R. Mandrysz, Pawlik (45. Borecki), Bach (46. Szczepaniak), Kaczmarek (57. Kowalczyk), Stolc, Michalski, M. Machaj.

W meczu 10. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice zremisował z Chrobrym Głogów 2:2.

Od początku spotkania Chrobry był groźniejszy i mógł prowadzić po strzale w poprzeczkę, jednak z czasem GieKSa nabrała rozpędu i pierwsza objęła prowadzenie. W 24. minucie Yakub Yunis strzałem głową z kilku metrów wykończył zagranie Łukasza Zejdlera z rzutu wolnego i katowiczanie cieszyli się z bramki.

Trójkolorowym udało się podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 42. minucie Bartłomiej Kalinkowski podobnie jak Yunis zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach GieKSy. Zamknął wrzutkę z rzutu rożnego Adriana Błąda  w obrębie „szesnastki” i GieKSa była w komfortowej sytuacji do przerwy.

Po zmianie stron Chrobry jednak nie dawał za wygraną i rozpoczął pościg. W 57. minucie Przemysław Stolc zdecydował się na strzał z bocznego sektora pola karnego i po rękach Mateusza Abramowicza trafił przy prawym słupku. Jedenaście minut później było już 2:2. Po zagraniu piłki ręką katowiczan w ich własnym polu karnym pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mateusz Machaj i GKS wypuścił z rąk dwubramkową przewagę.

GKS mógł jeszcze raz trafić do siatki w drugiej połowie, jednak w 72. minucie Armin Ćerimagić przestrzelił z ostrego kąta tuż obok bramki po akcji prawą flanką. W dogodnej sytuacji znalazł się też w 86. minucie Oktawian Skrzecz, jednak jego mocna próba trafiła w polu karnym w Michalca. Swoją szansę miał w doliczonym czasie gry również Yunis. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym nie zdołał jednak trafić w piłkę i Janicki rozpaczliwą interwencją naprawił swój błąd, rzucając się na futbolówkę. Tym samym skończyło się na podziale punktów.

W kolejnym meczu GKS zagra w Bytowie. Początek meczu 30 września o godzinie 18:00.

• 93 min

• 93 min

Yunis w zamieszaniu przed bramką nie trafia w piłkę! Wielka szkoda!

• 91 min

Yunis przewracany w polu karnym i ucierpiał, gra przerwana przed rzutem rożnym dla GKS-u.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Frańczak do Zejdlera w pole karne z prawej strony, podanie przecięte.

Skrzecz zablokowany w polu karnym przez Michalca!!!

Obie ekipy zabezpieczają tyły, nie szarżują. Skończy się najprawdopodobniej na remisie.

Sulek za Kalinkowskiego.

Klemenz niecelnie, tuż obok lewego słupka.

Mandrysza zmienia Skrzecz.

Ćerimagić płasko z ostrego kąta, tuż obok prawego słupka!

Kartka dla B. Machaja.

M. Machaj pewnym strzałem bliżej prawego słupka wyrównuje stan meczu.

Rzut karny dla Chrobrego po zagraniu ręką katowiczan.

Rzut rożny dla gości.

M. Machaj z dystansu, wysoko i mocno nad bramką.

Klemenz przecina kontrę głogowian, aut na wysokości pola karnego.

Doskonała okazja Ćerimagicia, jednak uderzył na siłę w polu karnym i z kilku metrów przestrzelił.

Piłka odbija się po strzale rywali od nóg Boreckiego i mija bramkę Abramowicza, niewiele brakowało.

Stolc uderzył mocno z bocznego sektora pola karnego, piła przeszła po ręce Abramowicza i wpadła przy prawym słupku. W międzyczasie Kowalczyk zmienił Kaczmarka.

Gol dla Chrobrego.

Tak cieszył się Yunis z pierwszej bramki w barwach GKS-u.

GKS przenosi ciężar gry na połowę rywali, nie ma zamiaru cofać się i tylko kontrować.

Katowiczanie wybijają piłkę z własnego pola karnego.

Klemenz powstrzymuje w polu karnym Szczepaniaka, rzut rożny.

Start II połowy i już mógł być trzeci gol! Błąd w polu karnym na lewy słupek, ale Danielak uprzedza wybiciem niepilnowanego Mandrysza!

Szczepaniak za Bacha.

• 45+3 min

Koniec I połowy.

Borecki za kontuzjowanego Pawlika.

Błąd zagrywa z rzutu rożnego, a Kalinkowski na dłuższym, lewym słupku uderza z pierwszej piłki i nie daje szans Janickiemu!

Drugi gol dla GKS-u!

Kontuzja zawodnika Chrobrego, chwila przerwy.

Ćerimagić zatrzymany z prawej strony pola karnego, rzut rożny.

Ćerimagić technicznie z rzutu wolnego, lecz tuż nad poprzeczką.

Kalinkowski faulowany tuż przed polem karnym, będzie dobra okazja dla GieKSy.

Bramka zmobilizowała Trójkolorowych, którzy coraz częściej zagrażają rywalom. Yunis robi spore zamieszanie w okolicach szesnastki głogowian.

Yunis uderza ze skraju pola karnego, broni ten strzał Janicki!

GKS zaczyna naciskać rywali i wymuszać u nich błędy.

Mocny strzał Błąda z okolic narożnika pola karnego, metr od lewego słupka bramki Chrobrego.

Kaczmarek trafia głową do siatki w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym, jednak sędzia dopatruje się spalonego. Dużo szczęścia katowiczan.

Frańczak przerywa akcję głogowian lewą flanką i wybija futbolówkę na rzut rożny.

Ten gol na pewno doda wiatru w żagle katowiczanom, którzy nie wygrali w ostatnich czterech meczach ligowych.

Zejdler z rzutu wolnego do Yunisa, a ten strzałem głową przy prawym słupku nie daje szans rywalowi!

Gol dla GKS-u!

Zejdler niedokładnie w okolice 20. metra do Mandrysza, strata katowiczan.

Bombę Mandrysza z ostrego kąta w polu karnym broni Janicki!

Uderzenie z ok. 30 metrów Danielaka, ale ten strzał nie stanowił zagrożenia dla Abramowicza.

Pierwszy sygnał ostrzegawczy dla Chrobrego. Błąd wpada w pole karne i oddaje mocny strzał, który w ostatniej chwili ofiarną interwencją blokuje Michalec.

Przechwyt Ćerimagicia i szybkie zagranie do Błąda, jednak ten nie zdołał dojść do mocniejszego podania.

Chrobry na razie oddaje więcej strzałów, GKS gra ostrożnie i nie szarżuje.

Ćerimagić przewraca się w polu karnym rywali, sędzia uznaje, że symulował i pokazuje mu żółty akrtonik.

Bach decyduje się na próbę z dystansu, jednak płasko i kilka metrów od lewego słupka bramki GKS-u.

Strzał gości zza pola karnego, rykoszet i piłka ląduje na poprzeczce.

Frańczak przecina wrzutkę Stolca z prawej strony.

Michalec trafia piłkę głową, ale wysoko nad bramką GKS-u.

M. Machaj zablokowany na lewym skrzydle przez Klemenza, rzut rożny dla gości.

Armin gra na pozycji nr 10, Yunis na szpicy. Klemenz zastąpił Kamińskiego na stoperze.

Dzisiaj do składu wskoczyli od pierwszej minuty Klemenz, Ćerimagić, Yunis.

Czas start!

• Obie drużyny na boisku, GKS na żółto, Chrobry w biało-czarnych strojach.

• Spotkanie poprowadzi arbiter Mariusz Korpalski.

• Chrobry będzie trudny do pokonania, nie przegrał jeszcze na wyjeździe.

• Przy Bukowej chłodno, ale chwilowo bez deszczu.

• Katowiczanie w sześciu meczach wygrali trzykrotnie i tyle samo spotkań zremisowali.

• GKS jeszcze nigdy nie przegrał z Chrobrym w lidze.

• Witamy ze stadionu przy Bukowej. Za chwilę mecz 10 kolejki.