Sparing

Juventus Bukareszt

0-2

Juventus Bukareszt:

GKS Katowice: Nowak -Frańczak, Wisio, Praznovsky,D. Abramowicz - Zejdler, Kalinkowski - Mandrysz, Foszmańczyk, Cerimagić -Goncerz. W drugiej połowie wystąpili: Wierzbicki - Duda, Praznovsky, Wisio, Garbacik - Foszmańczyk, Sapała, Kalinkowski, Szołtys - Prokić, Lebedyński oraz Pielorz, Wołkowicz, Frańczak.

Trójkolorowi zwycięscy po pierwszym meczu w Side. Pewnie pokonali 2:0 zespół drugoligowego Juventusu Bukareszt.

Katowiczanie w pierwszym meczu kontrolnym skupili się na taktyce i realizacji założeń nakreślonych im przez sztab szkoleniowy, aby przećwiczyć różne warianty przed meczem marcowym z Chojniczanką. Rumuni byli drużyną dobrze zorganizowaną w defensywie i GieKSa nie miała ułatwionego zadania w konstruowaniu akcji ofensywnych.

Mimo to katowiczanie w pierwszej połowie byli zespołem groźniejszym i lepszym w porównaniu do rumuńskiej ekipy, która właściwie dwa razy zagroziła Sebastianowi Nowakowi z dalszej odległości, ale ten spisywał się pewnie i bez zarzutu.

Trójkolorowi pierwszy raz zagrozili bramce Juventusu w 5. min., gdy wyróżniający się na boisku Armin Cerimagić uderzył z dystansu, ale nieznacznie nad bramką. W 22. minucie dobrą akcją popisał się Dawid Abramowicz, ale jego dośrodkowania nie wykończyli jego koledzy.

Po zmianie stron GieKSa była już skuteczniejsza, choć to Rumuni mieli lepsze okazje, jednak ich nie wykorzystali. Prowadzenie dał GieKSie Krzysztof Wołkowicz bardzo ładnym strzałem z pierwszej piłki w długi, lewy róg w polu karnym. Chwilę później było już 2:0, bo w 79. minucie w obrębie „szesnastki”  wypatrzył Andreję Prokicia Mikołaj Lebedyński, a Serb zakręcił rywalami i skierował piłkę do siatki po ziemi z najbliższej odległości.  Turcja na razie dla GieKSy gościnna i im sprzyja.