Bytovia Bytów

• Surdykowski (7)

GKS Katowice: M. Abramowicz - Frańczak, Wisio, Praznovsky, D. Abramowicz - Pielorz, Kalinkowski - Mandrysz (68. Szołtys), Foszmańczyk, Ćerimagić (46. Prokić) - Lebedyński (81. Goncerz).

Bytovia Bytów: Bieszczad - K. Bąk, Munoz, Kamiński, Klichowicz (69. Poczobut), Rzuchowski, Surdykowski, Wacławczyk (81. Ploj), Wilczyński, Wilk (46. J. Bąk), Wolski.

W ostatnim meczu sezonu 2016/2017 GKS Katowice zremisował u siebie z Drutex-Bytovią Bytów 1:1.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Tempo spotkania nie porywało, a Bytovia walcząca o utrzymanie miejsca barażowego szybko objęła prowadzenie w 7. minucie po strzale Janusza Surdykowskiego. Mateusz Abramowicz jeszcze obronił pierwszą próbę, ale przy dobitce z najbliższej odległości był już bezradny.

Po straconym prowadzeniu GieKSa miała swoje szanse. Próbę z dystansu w 11. minucie Tomasza Foszmańczyka obronił jednak na raty Gerard Bieszczad, a trzy minuty później strzał Olivera Praznovskyego głową zatrzymał się na poprzeczce. Błąd Bieszczada, który wypuścił futbolówkę z rąk przy zderzeniu z kolegą mógł wykorzystać chwilę później Armin Ćerimagić, lecz przymierzył w boczną siatkę.

W drugiej połowie GieKSa ruszyła do odrabiania strat. Trzy minuty po wznowieniu gry wyrównanie podarował GieKSie z najbliższej odległości Paweł Mandrysz, który zamknął na prawym słupku mocno wstrzeloną piłkę przez Adriana Frańczaka. Mógł nawet podwyższyć prowadzenie w 54. minucie, jednak strzelił nad lewym spojeniem bramki z kilkunastu metrów.

GieKSa była aktywna w drugiej połowie, lecz Andrejowi Prokiciowi i Tomaszowi Foszmańczykowi zabrakło precyzji w polu karnym. Najlepszą okazję jednak zmarnował w 86. minucie Paweł Szołtys, który w obrębie szesnastki uderzył prostym podbiciem tuż obok lewego słupka po indywidualnej akcji Prokicia.

W przerwie meczu został rozegrany Wielki Finał VII edycji Zagraj na Bukowej, w którym Giszowiec pokonał Murcki 1:0. Ostatecznie GKS zajął w lidze 7. miejsce, a awans uzyskały drużyny Sandecji i Górnika Zabrze. W barażach zagra Bytovia, a z ligą żegnają się Wisła Puławy, Znicz Pruszków i MKS Kluczbork.

• 92 min

Koniec meczu.

• 91 min

Wisio przegrywa pojedynek główkowy z Bieszczadem po wrzutce na 5. metr Foszmańczyka.

• 90 min

Sędzia doliczył 2 minuty.

• 89 min

Prokić faulowany na prawym skrzydle, czy to ostatnia szansa GieKSy?

• 88 min

Inicjatywę przejmuje Bytovia, jednak GKS gra solidnie w odbiorze i nie pozwala na strzały rywalom.

• 86 min

Doskonała okazja Szołtysa, przyjmuje na klatkę podanie Prokicia i uderza prostym podbiciem tuż obok lewego słupka!

• 86 min

"Żółtko" zobaczył Poczobut.

• 85 min

Nieudane zagranie GieKSiarza ląduje nad bramką.

• 84 min

Rzut wolny wykonuje dla GieKSy Foszmańczyk na skraju pola karnego.

• 83 min

Przy Bukowej skończy się najprawdopodobniej na remisie. Obie strony tylko zabezpieczają tyły i liczą na błąd rywala.

• 81 min

Goncerz za Lebedyńskiego.

• 81 min

Ploj za Wacławczyka.

• 80 min

Przypadkowa ręka bytowian w polu karnym po kontrze Prokicia, sędzia rozkłada ręce, twierdząc, że nic nie było. To już druga poważna kontrowersja.

• 78 min

Sytuacja ulega zmianie, Na trzecie miejsce wskakuje Zagłębie, które prowadzi z tyszanami u siebie 2:1 i ma 57 punktów. Wciąż wygrywa drugi Górnik w Puławach (1:0, 58 pkt.)

• 77 min

Prokić wychodzi do długiego podania prawą stroną, przerzut do D. Abramowicza, jednak Foszmańczyk źle przyjmuje podanie lewego obrońcy GieKSyw polu karnym.

• 75 min

Żółty kartonik dla Foszmańczyka.

• 74 min

Centra Szołtysa w pole karne rywala, Lebedyński fauluje obrońcę z Bytowa.

• 73 min

Wrzuta Foszmańczyka ze skraju boiska, piłkę piąstkuje Bieszczad.

• 72 min

Szołtys nabija rywala i zdobywa rzut rożny.

• 70 min

Przed okazją stanął w polu karnym Prokić, jednak pchnięty przez rywala stracił równowagę i uderzył nieczysto po koźle.

• 69 min

Poczobut za Klichowicza.

• 68 min

Szołtys za Mandrysza.

• 67 min

Bieszczad wygrywa pojedynek w polu karnym, niebezpieczeństwo oddalone.

• 66 min

Wrzutka D. Abramowicza z lewej strony, strzał z pierwszej piłki Foszmańczyka zablokowany i mamy rzut rożny.

• 63 min

S. Kamiński w technicznej próbie z rzutu wolnego, pewnie wyłapał to M. Abramowicz.

• 61 min

GieKSa od wyrównującej bramki śmielej atakuje i chce prowadzić.

Spotkanie ożywiło się, Bytovia musi walczyć o zwycięstwo, by być pewna miejsca barażowego. GKS czeka na kontry i zdobycie kolejnej bramki. Aktywny Mandrysz.

Prokić bliski trafienia futbolówki wślizgiem, jednak wcześniej był na spalonym w polu karnym.

Foszmanczyk miał szansę wyjść sam na sam, jednak nie zdołał sięgnąć piłki zagranej na 20. metr.

Praznovsky blokuje głową techniczny strzał S. Kamińskiego.

Frańczak fauluje rywala tuż przed linią boczną pola karnego. Będzie szansa dla gości.

Rajd D. Abramowicza lewą stroną, podanie w pole karne do Mandrysza, a ten huknął jak z armaty, wysoko nad spojeniem.

Katowiczanie starają się szukać w polu karnym podaniami Lebedyńskiego, który jest silny i dobrze walczy w powietrzu.

GKS nie zamierza poddawać się, walczy o korzystny rezultat.

Mandrysz zamyka akcję Frańczaka prawą stroną na długim słupku, rykoszet i piłka wpada w lewe okienko.

Gol dla GKS-u

Start 2. połowy!

J. Bąk za Wilka.

Ćerimagicia zastąpił Prokić.

• Do przerwy w Ekstraklasie oprócz Sandecji Melduje się Górnik, który prowadzi w Puławach 1:0. Na miejscu barażowym Bytovia, która wygrywa z GieKSą.

• Zwycięzcą 7. edycji został Giszowiec po zwycięstwie nad Murckami 1:0.

• W przerwie meczu Wielki Finał Zagraj Na Bukowej. Giszowiec gra z Murckami.

• 45+1 min

Koniec 1 połowy.

• 45+1 min

Bieszczad wychodzi na przedpole i wygrywa pojedynek z Praznovskym.

W przerwie meczu zostanie rozegrany Wielki Finał 7. edycji Zagraj na Bukowej. Zmierzą się w nim drużyny Giszowca i Murcek.

Tempo spotkania wolne, Bytovia gra mądrze w defensywie. GKS nie zagraża poważnie bramce rywali.

Goście zaskoczyli strzałem z połowy boiska M. Abramowicza, jednak strzał był minimalnie niecelny i trafił w bandy.

Abramowicz uderza z ostrego, lewego kąta w boczną siatkę. Domagał się rogu, jednak bez rezultatu.

Lebedyński po wrzutce Ćerimagicia fauluje rywala i od bramki zacznie golkiper Bytovii.

Strzał zza pola karnego Pielorza, rykoszet i rzut rożny.

Dzisiaj na ławce rezerwowych GKS-u S. Nowak, Goncerz, Prokić, Szołtys, G. Nowak, Małecki, Sapała.

Pielorz szukał podaniem w pole karne kolegów, jednak Lebedyński daleko od piłki.

M. Abramowicz szybkimi wznowieniami stara się pobudzić kolegów do gry z werwą, aby wyrównać.

Chwila przerwy, za linią boczną leży Wacławczyk. Wraca powolutku do gry.

Strzał z 19 metrów Ćerimagicia frunie wysoko nad spojeniem. Bośniak reklamuje jeszcze dotknięcie piłki przez obrońcę, lecz sędzia niewzruszony oddaje aut gościom.

Abramowicz wyłapuje wrzutkę z lewego skrzydła.

Chwila przerwy na uzupełnienie płynów w upale.

Na meczu kilka ciekawych nazwisk. Widzimy m.in. Podolińskiego, Mandrysza, Komornickiego.

Aktualnie GKS na siódmym miejscu, a czołówka to 1. Sandecja (62), 2. Górnik (58), 3. Olimpia (56), 4. Miedź (55).

Dużo niedokładności w grze GKS-u, Pielorz traci piłkę w okolicy środkowej linii i od autu goście.

Surdykowski na linii "szesnastki" myli zwodem obronę GieKSy i mocno uderza w kierunku bramki, Abramowicz znów musiał wykazać się swoimi wysokimi umiejętnosciami.

Foszmańczyk faulowany w polu karnym, sędzia nie reaguje. Nasz pomocnik bardzo zdenerwowany.

Żółta kartka dla Frańczaka za faul na Munozie.

Drugi Górnik prowadzi z Wisłą 1:0 i ma już 58 punktów. Duży krok w kierunku Ekstraklasy.

Lebedyński przyjął piłkę na 2 metry przed bramką Bieszczada, jednak nie zdołał oddać strzału.

Wyniki innych spotkań. Olimpia dzięki prowadzeniu w Pruszkowie 1:0 wskakuje na 3. miejsce, drugi Górnik remisuje w Puławach 0:0.

Mandrysz niedokładnie w pole karne do Lebedyńskiego po prawej stronie. Szkoda kontry.

GKS przejmuje inicjatywę, chce sięgnąć po wyrównujące trafienie.

Praznovsky strzela z główki w polu karnym w poprzeczkę!

Błąd Bieszczada, zderza się z S. Kamińskim, Ćerimagić dopada do piłki, jednak uderza w boczną siatkę!

Klichowicz schodzi do środka i oddane strzał z 18 metrów po ziemi, jednak nie zagroził on bramce Abramowicza.

Wrzutka Ćerimagicia w pole karne z lewej flanki wyłapana przez Bieszczada.

Strzał z dystansu Foszmańczyka broni na raty Bieszczad.

Zły początek GKS-u, gapiostwo w polu karnym defensywy trójkolorowej wykorzystał doświadczony lis pola karnego Surdykowski.

Surdykowski wychodzi w polu karnym sam na sam, jego pierwsze uderzenie broni Abramowicz, ale przy dobitce już jest bezradny.

Gol dla Bytovii.

Bytovia wygrała tylko 2 razy na wyjeździe w tym sezonie, jednak GKS nigdy nie zwyciężył z tym zespołem na własnym stadionie (2 mecze przy B1).

Na szpicy Lebedyński, Foszmańczyk na pozycji nr 10. Na skrzydłach widzimy Mandrysza i Ćerimagicia.

Dzisiaj w składzie nowe twarze - Wisio i Lebedyński, M. Abramowicz.

Klichowicz nie dochodzi do długiego podania na skrzydło po prawej stronie boiska.

Czas start!

• Bytovia walczy o utrzymanie miejsca barażowego, GKS z matematycznymi szansami na awans.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Marek Opaliński.

• Obie drużyny już na boisku. GKS na żółto-czarno, Bytovia na czerwono.

• Najciekawsze fakty przed spotkaniem 34. kolejki.

• Witamy ze stadionu przy Bukowej. Dzisiaj mecz GKS - Bytovia w połączeniu z festynem rodzinnym i Wielkim Finałem VII edycji Zagraj przy Bukowej.