Górnik Zabrze: Loska, Wolniewicz, Kopacz, Suarez, Olszewski, Wolsztyński (66. Arcon), Matuszek, Żurkowski (86. Ambrosiewicz), Kurzawa, Angulo, Ledecky (71. Karwot).

GKS Katowice: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Pielorz, D. Abramowicz - Foszmańczyk, Zejdler, Kalinkowski, Mandrysz (64. Jóźwiak) - Prokić (70. Goncerz), Lebedyński (77. Wołkowicz).

W meczu 31. kolejki GKS Katowice przegrał z Górnikiem w Zabrzu 0:1.

Do podstawowego składu wrócili napastnik Mikołaj Lebedyński, obrońca Łukasz Pielorz i skrzydłowy Paweł Mandrysz. GieKSa próbowała grać dwoma napastnikami, Mikołaja wspierał Andreja Prokić. Trójkolorowi grali ostrożnie i czekali na jedną, decydującą akcję. Z dobrej strony pokazywał się Łukasz Zejdler, który swoimi prostopadłymi podaniami szukał swoich kolegów w ofensywie.

Niestety dla katowiczan to jednak zabrzanie pierwsi objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony zamknął na dłuższym, prawym słupku Bartosz Kopacz, kierując piłkę do siatki głową, a ta otarła się jeszcze o nogę Andreja Prokicia i z bliska wpadła do siatki.

Mimo utraconej bramki GKS nie poddał się. W 24. minucie mogło paść wyrównanie, jednak strzał Tomasza Foszmańczyka po koźle minął nieznacznie bramkę Górnika. Trzy minuty później GieKSa powinna prowadzić. Czerwiński minął na prawym skrzydle wychodzącego bramkarza z Roosevelta, skierował piłkę do siatki, którą z linii wybili obrońcy prosto na głowę Pawła Mandrysza. Ten jednak uderzył obok lewego słupka w polu karnym.

Po zmianie stron Górnik kontynuował konsekwentną grę w defensywie i nie pozwalał na zbyt wiele GieKSie. Katowiczanie ambitnie jednak walczyli o każdy metr boiska i mogli wyrównać, jednak przy golu w 90. minucie Mateusza Kamińskiego sędzia dopatrzył się spalonego w polu karnym.

W ostatniej akcji derbów GieKSa miała piłkę meczową, która mogła zagwarantować cenny punkt. Kamiński uderzył z powietrza w obrębie szesnastki, jednak futbolówka pofrunęła tuż nad poprzeczką i GKS musiał pogodzić się ze stratą punktów.

W kolejnym meczu GieKSa zagra w sobotę 20 maja o 18:00 przy Bukowej z MKS-em Kluczbork.

• 94 min

• 93 min

Kamiński uderza w polu karnym nad bramką!

• 92 min

Czerwiński próbował zgrać piłkę na środek podczas akcji lewym skrzydłem, jednak znów skuteczna defensywa zabrzan.

• 91 min

Nowak broni strzał Angulo zza pola karnego.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Kamiński trafia do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Wielka szkoda!

Ambrosiewicz za Żurkowskiego.

Mocny strzał Arcona na skraju pola karnego, ale daleko od bramki GKS-u.

Kopacz trafia do siatki GieKSy głową w polu karnym, ale był na spalonym.

Foszmańczyk wpada w pole karne, lecz czystym wślizgiem zatrzymał go obrońca Górnika.

Wołkowicz za Lebedyńskiego.

Do wejścia szykuje się Wołkowicz.

Strzał Foszmańczyka na linii szesnastki zablokowany.

GKS próbuje bocznymi sektorami przedostać się w pole karne Górnika.

Karwot za Ledecky'ego.

Goncerz za Prokicia.

Podanie Lebedyńskiego na prawym skrzydle do Jóźwiaka na piąty metr zatrzymane przez obronę Górnika.

Błąd defensywy Górnika, Lebedyński uderza na 10. metrze w bramkarza!!!

Arcon za Wolsztyńskiego.

Jóźwiak za Mandrysza.

Mandrysz próbuje strzału przed polem karnym, jednak Loska nie ma problemu z obroną tej próby.

Kolejny strzał Wolsztyńskiego po ziemi z dalszej odległości łapie Nowak.

Mecz w Zabrzu ogląda na stadionie prawie 21 tysięcy ludzi.

GieKSiarze blokują groźny strzał z dystansu Wolsztyńskiego.

Lebedyński fauluje gracza Górnika w polu karnym gospodarzy, od bramki zacznie Loska.

GKS próbuje walczyć, Prokić przepycha się z obrońcami Górnika, by wywalczyć sobie dogodną pozycję na skraju boiska.

Kontra Górnika 3 na 2, Kurzawa uderza technicznie obok bramki zza pola karnego.

Trener Brzęczek nie zdecydował się na zmiany, zobaczymy jaki GieKSa ma pomysł na zabrzan w drugiej partii.

Mandrysz zderzył się z rywalem w polu karnym Górnika i ucierpiał. Po chwili już gotowy do gry.

Start 2. połowy.

Koniec 1. połowy.

Czerwiński w pole karne do Pielorza, ten uderza głową obok bramki.

Ładna akcja Zejdlera lewą flanką, po której wywalczył rzut rożny.

Matuszek wybija dośrodkowanie Zejdlera w obręb szesnastki.

Bardziej statyczny moment spotkania, Górnik kieruje dużo wysokich piłek na połowę GieKSy licząc na przewagę wzrostu.

Kamiński ogrywa rywala, zabrzanie domagają się karnego.

Loska uprzedza w polu karnym wychodzącego Mandrysza.

Kartkę ogląda Pielorz za faul na Ledecky'm.

Dośrodkowanie z prawej strony, Kopacz wyskakuje przy prawym słupku i głową kieruje piłkę do siatki. Piłka jeszcze zahaczyła o nogę Prokicia.

Gol dla Górnika.

Mandrysz schodzi do środka i oddaje strzał tuż przed polem karnym, jednak złapał to pewnie Loska.

Obie drużyny nieco ożywiły się. Padają strzały, gra jest dynamiczniejsza.

Strzał zza pola karnego Żurkowskiego mija nieznacznie bramkę GieKSy.

GKS miał teraz dwie bardzo dobre okazje. Wielka szkoda, bo ten mecz jest bardzo ważny w kontekście układu tabeli!

Niesamowite! Loska wychodzi z bramki, mija go na prawym skrzydle Czerwiński i piłkę z bramki wybijają obrońcy! Dobitka Mandrysza głową niecelna!

Dobrze w środku pola prezentuje się Zejdler, jego podania są groźne i otwierają drogę do bramki.

Strzał Foszmańczyka z okolic 16. metra, piłka po koźle frunie obok słupka!

Strzał Górnika z dystansu, piłka odbija się od nóg Ledecky'ego w polu karnym, jednak daleko od prawego słupka bramki Nowaka.

Rzut rożny wykonuje Kurzawa, lecz zatrzymali jego wrzutkę w pole karne Kalinkowski wraz z Pielorzem.

Idealne podanie Zejdlera do wchodzącego w pole karne Abramowicza, lecz Dawid nie przyjął dokładnie piłki i ją traci.

Prokić zagrywa piłkę na piaty metr z lewego skrzydła, ale czujny jest Kopacz i GKS ma rzut rożny.

Dobre podanie prostopadłe Kalinkowskiego do Lebedyńskiego w pole karne, ale ten drugi gubi piłkę między obrońcami.

Ledecky i Angulo w duecie ustawionym z przodu. Mają postraszyć katowicką defensywę. Po drugiej stronie bramkostrzelna dwójka Lebedyński - Prokić.

Górnik będzie trudnym rywalem dzisiaj dla GieKSy, dobrze operuje piłką i wymienia sporo dokładnych podań.

Do składu wskoczył Paweł Mandrysz, który gra na lewym skrzydle. Na środku obrony występuje Łukasz Pielorz. Lebedyński za Goncerza.

Na razie spokojny początek, dużo walki w środku pola, oba zespoły liczą na stały fragment.

Wrzutka Czerwińskiego z prawej flanki wybita przez golkipera gospodarzy.