• Lebedyński (83)

Stal Mielec: Libera, Zalepa, Kiercz, Milekić (77. Sulewski), Marciniec, Sobczak, Panayotov, Kolev, Getinger, Sadzawicki, Radulj (58. Buczek).

GKS Katowice: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Frańczak (80. Lebedyński) - Foszmańczyk, Zejdler, Kalinkowski (46. Pielorz), Jóźwiak (46. Garbacik) - Prokić, Goncerz.

W meczu 27. kolejki GKS Katowice zremisował na wyjeździe ze Stalą Mielec 3:3.

Spotkanie od początku nie ułożyło się po myśli GKS-u. Już w 8. minucie Stal zdobyła prowadzenie po strzale z woleja w polu karnym Szymona Sobczaka. Jakby tego było mało, w 21. minucie sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, wyrzucając z boiska za faul taktyczny w środku pola Olivera Praznovskiego.

Po tak niekorzystnym obrocie spraw już w początkowej fazie meczu, GKS musiał uważać na kontry rywali i nie mógł szarżować do przodu. Grając w osłabieniu, GieKSiarze pozwalali Stali na więcej. Gospodarze oddawali więcej strzałów, mieli sporo miejsca i przewagę udokumentowali drugą bramką w 41. minucie. Zagranie Aleksandara Koleva wzdłuż bramki wykończył z bliska Krystian Getinger. GKS zagrażał Stali po stałych fragmentach i akcjach Alana Czerwińskiego prawą stroną, ale poza dwoma niecelnymi strzałami Grzegorza Goncerza nie postraszył za bardzo gospodarzy.

W drugiej połowie GKS ruszył do ataku i wyrównał stan meczu na 2:2 po rzucie karnym Tomasza Foszmańczyka w 48. minucie i golu technicznym Andreja Prokicia z 63. minuty w obrębie szesnastki, gdy zauważył wyjście golkipera. Stal jednak nie ugięła się, strzeliła trzecią bramkę za sprawą Aleksandara Koleva w 70. minucie i było gorąco. Ostatecznie GieKSa odpowiedziała strzałem po rykoszecie Mikołaja Lebedyńskiego w 83. minucie w polu karnym i dzięki temu katowiczanie grając w osłabieniu zyskali jeden cenny punkt.

• 93 min

• 93 min

GKS wywalczył piłkę na swojej połowie, od bramki Nowak.

• 92 min

Cios za cios, emocje nie stygną. Tu jeszcze może coś wpaść.

• 91 min

Nowak ukarany kartką.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Kontra GieKSy, Czerwiński do Goncerza, ale tego uprzedza głową Sadzawicki.

Kapitalna interwencja Nowaka po strzale głową Kiercza w polu karnym.

Żółta kartka dla Kamińskiego.

Lebedyński uderza mocno w polu karnym, rykoszet po nodze rywala i bramka!

Trzeci gol dla GieKSy!

Lebedyński za Frańczaka.

Niewiarygodne! Frańczak z 3 metrów posyła piłkę głową obok bramki! Nikt go nie pilnował!

Strzał z dystansu w okienko mielczan łapie pewnie Nowak.

Milekicia zmienia Sulewski.

Pielorz ujrzał żółtą kartkę za dyskusje.

Jeszcze 20 minut! Stal jest do ogrania. GieKSiarze muszą rzucić wszystko co mają do przodu.

Kolev w zamieszaniu podbramkowym mocnym strzałem nie daje szans Nowakowi.

Gol dla Stali.

Obie drużyny idą teraz na wymianę ciosów. Pachnie kolejnymi bramkami.

Znów gorąco pod bramką GieKSy, stoperzy w ostatniej chwili wygarniają piłkę mielczanowi.

Stuprocentowa okazja, z bliska myli się Buczek.

Niewiarygodna gra GieKSy! Przeszła metamorfozę po zmianach, Stal stłamszona!

Prokić wykorzystuje wyjście bramkarza i technicznym strzałem wyrównuje!

Gol dla GieKSy!

Stal spuściła z tonu, GKS walczy i ma szansę na kolejne bramki.

Strzał Koleva z dystansu bardzo niecelny.

Żółta kartka dla Zejdlera.

Buczek za Radulja.

GKS mimo gry w dziesięciu przejął inicjatywę. Znów było blisko, ale sędzia odgwizdał faul Goncerza na bramkarzu!

Strzał Foszmańczyka zablokowany w polu karnym.

Prokić wywalczył rzut rożny.

Bramka dodała wiatru w żagle GieKSie!

Żółta kartka dla Getingera.

Garbacik został sfaulowany w polu karnym, a pewnym egzekutorem jedenastki Foszmańczyk, który zmylił golkipera strzałem w środek.

Karny dla GieKSy!

Start 2. połowy.

• Podwójna zmiana w GieKSie. Pielorz i Garbacik za Kalinkowskiego i Jóźwiaka.

• 45+3 min

Koniec 1. połowy.

Wrzutka Frańczaka wyłapana przez Liberę.

Getinger z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie po zgraniu w pole karne Koleva i GKS jest już w bardzo trudnej sytuacji.

Drugi gol dla Stali.

Zejdler zagrywa w pole karne, Kalinkowski fauluje bramkarza.

Wszystko układa się po myśli Stali - spowalna grę, wybija GKS z rytmu, ma prowadzenie i przewagę liczebną na boisku. GKS już nie ma wyjścia, musi ruszyć do przodu i zaryzykować.

Próba strzału w okienko Getingera, wysoko nad bramką.

Nowak broni groźny strzał Radulja na linii szesnastki.

GKS próbuje grać do przodu, lecz wiele zagrań jest niedokładnych. Przy stracie jednego zawodnika ciężko o bramkę z taką grą.

Wrzutka Zejdlera wyczyszczona przez obrońców gospodarzy.

Gra zaostrza się, rzut wolny dla GKS-u po lewej stronie pola karnego Stali.

Nerwowo na boisku, brzydki faul Panayatova na Kalinkowskim, sędzia nie reaguje.

GKS w ustawieniu 4-4-1 z Prokiciem na szpicy.

GKS na razie bez zmiany. Do roli stopera wycofany Kalinkowski.

Praznovsky przerwał kontrę Sobczaka, ale czy to był faul na czerwoną kartkę? Rozstrzygną powtórki i eksperci.

Ostry faul Praznovsky'ego, za co zobaczył czerwony kartonik.

Tempo spotkania nie porywa, Stal wyraźnie czeka na kontry. GKS nie ma wyjścia, musi ruszyć do przodu.

GKS na razie największe zagrożenie stwarza po akcjach prawym skrzydłem Czerwińskiego. To jednak za mało, Stal była na to przygotowana.

Stal to solidnie poukładany zespół taktycznie, już kilka razy była blisko pola karnego GKS-u. Katowiczanie nie mogą pozwolić Stali na narzucenie ich stylu gry.

Zagranie ręką Prokicia w polu karnym Stali, strata GieKSy.

Kontra katowiczan, Prokić został sfaulowany taktycznie. Kartka dla Milekicia.

Praznovsky w ostatnim momencie wygarnia piłkę Raduljowi, który szykował się do strzału na 6. metrze.

Czerwiński na prawym skrzydle wrzuca piłkę na głowę Goncerza, ten jednak myli się przy próbie strzału w obrębie szesnastki gości.

Stal próbuje teraz zagrań prostopadłych w kierunku wysuniętych Sobczaka i Getingera.

Nie tak miał wyglądać początek tego meczu. GieKSa szybko straciła bramkę i teraz Stal zamuruje się. Będzie ciężko.

Frańczak nie upilnował Sobczaka w polu karnym, który strzałem z woleja z lewej nogi pokonał bezradnego Nowaka.

Nowak paruje na aut strzał Koleva z wolnego.

Kamiński faulował rywala w okolicy 30. metra, będzie dobra okazja dla Stali.

Strzał Koleva z dystansu, ale wyszło z tego raczej podanie do Nowaka.

Wrzutka Czerwińskiego na dłuższy, prawy słupek, Goncerz nie sięga piłki.

Zaczynamy!

• Obie ekipy wychodzą na boisko. GKS na czarno, Stal w biało-niebieskich strojach.

• GieKSiarze zeszli do szatni przebrać się, za chwilę wrócą na boisko już w pełnym rynsztunku.

• GieKSa grzeje się do walki!

• Dzisiaj kilka zmian: Mandrysz, Sapała, Lebedyński i M. Abramowicz na ławce, w ich miejsce Jóźwiak, Zejdler, Prokić i Nowak.

• GieKSa nie przegrała w Mielcu od sezonu 1993/1994. Czy dzisiaj podtrzyma tę passę?

• Stal rewelacją piłkarskiej wiosny. Tylko dwie porażki w ośmiu meczach!

• GieKSa chce wygrać trzeci wyjazd z rzędu.