• Prokić (17)
  • Biernat (25)

Chojniczanka Chojnice: Budziłek, Lisowski, Kieruzel, Biernat, Pietruszka, Podgórski (77. Gierszewski), Zawistowski, Kryszak (82. Grzelak), Rybski, Biskup (86. Jakóbowski), Mikołajczak.

GKS Katowice: M. Abramowicz - Czerwiński, Kamiński, Wisio, D. Abramowicz - Foszmańczyk (77. Frańczak), Zejdler, Kalinkowski, Jóźwiak (59. Garbacik) - Prokić, Goncerz (62. Lebedyński).

W meczu inaugurującym rundę wiosenną GKS Katowice zremisował na wyjeździe z Chojniczanką 2:2.

W składzie GieKSy na mecz z niepokonanym w tym sezonie w Chojnicach liderem znalazło się dwóch nowych zawodników – stoper Tomasz Wisio i skrzydłowy Kamil Jóźwiak. W ataku widzieliśmy natomiast Grzegorza Goncerza wraz ze strzelecką rewelacją okresu zimowego w osobie A. Prokicia.

Spotkanie ułożyło się po myśli katowiczan. Już w 17. Minucie zabójczą kontrę rozpoczął Kamil Jóźwiak lewym skrzydłem, dograł do stojącego na środku Tomasza Foszmańczyka. Pomocnik GieKSy idealnie uruchomił Prokicia, który nawinął jeszcze obrońcę i płaskim strzałem w polu karnym przy lewym słupku dał GieKSie upragnione prowadzenie.

Chwilę później było już 2:0. W 25. minucie Dawid Abramowicz zdecydował się na akcję lewym skrzydłem, zagrał groźnie wzdłuż bramki, a błąd popełnił Marcin Biernat. Tak niefortunnie przeciął to zagranie, że umieścił piłkę we własnej siatce i wydawało się, że GieKSa ma trzy punkty na wyciągnięcie ręki.

Nadzieję na korzystny rezultat dał jednak gospodarzom w 42. minucie wspomniany wcześniej Biernat. Zrewanżował się strzałem z najbliższej odległości przy prawym słupku po akcji prawą flanką. GieKSa mogła jeszcze dwukrotnie dołożyć trzecie trafienie w pierwszej odsłonie, jednak Prokić z najbliższej odległości trafił głową piłkę zmierzającą w Budziłka, a potem minimalnie nie sięgnął jej na krótkim, prawym słupku. Mimo to, GieKSa zasłużenie cieszyła się z jednobramkowego prowadzenia.

Po zmianie stron Chojniczanka przejęła inicjatywę, Mateusz Abramowicz kilkukrotnie musiał ratować swój zespół. Ostatecznie jednak gospodarze wyrównali po bramce Andrzeja Rybskiego głową w 69. minucie. GieKSa w końcówce mogła zadać decydujący cios, ale Budziłek zatrzymał strzały Mateusza Kamińskiego z główki w polu karnym i Dawida Abramowicza z ostrego, lewego kąta. Natomiast Mikołaj Lebedyński trafił z bliska w słupek.Hit 20. kolejki wobec tego zakończył się remisem.

• 93 min

• 92 min

Wrzutka Zejdlera, strzał Kamińskiego głową! Niestety wprost w Budziłka!

• 91 min

Grzelak fauluje Czerwińskiego, żółty kartonik.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Chojniczanka częściej na połowie GKS-u, katowiczanie bronią dostępu do pola karnego.

Jakóbowski za Biskupa.

Tak GieKSa cieszyła się z bramki.

Walki nie brakuje w Chojnicach!

Lebedyński trafia w słupek z najbliższej odległości!

Radość po bramce dla GieKSy.

Rykoszet po strzale Kalinkowskiego, piłka nieznacznie mija spojenie bramki Budziłka.

Foszmańczyka zmienia Frańczak.

Gierszewski za Podgórskiego.

Strzał D. Abramowicza z lewego, ostrego kąta odbija Budziłek.

Chojniczanka lepsza w drugiej połowie, naciska na GKS, który oddał pole gry rywalom.

Rybski zamyka strzałem głową dośrodkowanie z prawej strony. Abramowicz bez szans.

Gol dla Chojnic.

Faul taktyczny Foszmańczyka, kolejny kartonik.

Garbacik fauluje i ogląda kartkę.

Kamiński dzisiaj bezbłędny w interwencjach głową we własnym polu karnym.

Dobry mecz Czerwińskiego, znowu stwarza zagrożenie po wrzutach z rogów.

Abramowicz D. zagrywa do Prokicia w pole karne, neutralizują to obrońcy z Kaszub.

Spotkanie spuściło z tonu. Obie drużyny przyczajone, jest obawa o stratę bramki.

Garbacik teraz na lewej obronie, Lebedyński za plecami Prokicia.

Grzelak za Kryszaka w Chojniczance.

Lebedyński za Goncerza.

Garbacik za Jóźwiaka.

Trener Brzęczek reaguje na przewagę rywali. Wejdą Garbacik i Lebedyński.

Kieruzel z główki nad bramką! To mógł być gol.

Abramowicz broni strzał z dystansu! Czapki z głów dla bramkarza GieKSy!

Kapitalna obrona Abramowicza po strzale przy lewym słupku!

Foszmańczyk sfaulował rywala na 20. metrze, będzie dobra okazja dla gospodarzy.

Chojniczanka nie daje za wygraną, coraz częściej przy polu karnym GKS-u.

Strzał głową w polu karnym Chojniczanki, Abramowicz pewnie łapię piłkę odchodzącą od bramki.

Kamiński wybija piłkę z pola karnego głową.

D. Abramowicz broni strzał głową Lisowskiego.

Czas na drugą połowę!

Koniec I połowy.

D. Abramowicz groni bardzo groźny strzał pod poprzeczkę z rzutu wolnego przy narożniku pola karnego.

Biernat na długim, prawym słupku zamyka akcję z najbliższej odległości. Sędzia uznaje bramkę, mimo że były kontrowersje.

Chojniczanka strzela bramkę.

Groźnie pod bramką GieKSy, piłka zatańczyła na linii. Wcześniej gospodarze reklamowali rzut karny.

Wisio próbował strzału głową, lecz centra była zbyt wysoka.

Czerwiński podchodzi do rzutu rożnego.

Chojniczanka teraz przycisnęła, koniecznie chce strzelić gola jeszcze przed przerwą.

Niewiarygodna parada Abramowicza, który zatrzymał strzał z 10 metrów Mikołajczaka.

Prokić minimalne nie sięga piłki po wrzutce Czerwińskiego!

D. Abramowicz wywalczył rzut rożny po lewej stronie.

Szarża Jóźwiaka zatrzymana na szesnastce przez Kieruzela.

Trener Jerzy Brzęczek co chwilę bije brawo swoim podopiecznym. Póki co może być zadowolony.

Chojniczanka na razie nie zagraża poważnie katowiczanom. Szybko stracone bramki na pewno mają wpływ na psychikę.

Kapitan Goncerz mobilizuje zespół, to jeszcze nie koniec meczu!

Biernat przecina wrzutkę Abramowicza z lewej strony i piłka wpada do bramki. Dużo szczęścia katowiczan.

Drugi gol dla GKS-u!

Strzał z dystansu Chojniczanki broni pewnie Abramowicz.

Serb potwierdza znakomitą formę ze sparingów, gdy strzelał jak na zawołanie. To jego pierwsza bramka w lidze dla GieKSy.

Szybka kontra GKS-u, którą rozpoczął Jóźwiak. Foszmańczyk na środku idealnie zagrywa do Prokicia. Serb nawija obrońcę i strzałem przy lewym słupku daje GKS-owi prowadzenie!

Gol dla GKS-u!

Spotkanie od początku może się podobać, tutaj nikt nie ma zamiaru chować się za podwójną gardą.

Prokić z najbliższej odległości trafia głową piłkę, a ta ląduje na Budziłku! Wielka szkoda, to była 200-procentowa okazja!

Czerwiński zagrywa w pole karne, ale obrońcy nabici przez Foszmańczyka. Aut.

Dobry strzał D. Abramowicza z dystansu, rykoszet i róg dla katowiczan.

GKS stara się budować akcje od tyłu, rozgrywającymi są już od razu stoperzy Wisio i Kamiński.

Prokić urywa się obrońcom, ale nie zdołał dojść do długiego, prostopadłego podania.

W składzie GieKSy od pierwszej minuty nowi zawodnicy - Kamil Jóźwiak na skrzydle i jako stoper Tomasz Wisio.

Pierwsza okazja Chojniczanki, Mikołajczak uderza z ostrego kąta po ziemi w M. Abramowicza.

Zaczynamy hit wiosny!

• GieKSa w czarnych strojach, Chojniczanka na czerwono-żółto.

• Sędzia zaprasza obie jedenastki na zielony dywan! Wielki hit już blisko!

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Mariusz Złotek.

• Zawodnicy obu drużyn udali się już do szatni.

• Obie drużyny aktualnie prowadzą rozgrzewkę z piłkami na boisku.

• W pierwszym składzie gospodarzy zagra dobrze znany przy Bukowej bramkarz Łukasz Budziłek.

• W poprzednim meczu padł remis 1:1, gola dla GieKSy przy Bukowej strzelił Tomasz Foszmańczyk.

• W siedmiu meczach obu ekip dwukrotnie wygrywała GieKSa, pięć razy doszło do remisu.

• Dodatkowego smaczku temu wydarzeniu dodaje fakt, że Chojniczanka u siebie jeszcze w tym sezonie nie przegrała. GKS natomiast wciąż może pochwalić się udaną passą z tym rywalem - nigdy mu nie uległ w historii bezpośrednich starć.

• Spotkanie określane jest hitem Nice 1 Ligi. Lider zagra z wiceliderem z Katowic.

• Dzisiaj na Kaszubach dość ciepło, ok. 12 stopni i pochmurno. Dobre warunki do gry.

• Witamy ze stadionu w Chojnicach. GieKSa na inaugurację rundy wiosennej zmierzy się z Chojniczanką.