• Bartkowski (61)
3-2

• Szołtys (23)
  • Lebedyński (90)

Wigry Suwałki: Zoch, Remisz, Augustyniak, Kozak, Kądzior (88. Wroński), Adu, Wichtowski, Bartkowski, Zapolnik, Gąska (64. Radecki), Adamek.

GKS Katowice: M. Abramowicz - Pielorz (63. Prokić), Kamiński, Praznovsky, D. Abramowicz - Duda, Zejdler - Czerwiński, Foszmańczyk, Szołtys (81. Sobków) - Lebedyński.

W meczu rozpoczynającym rundę wiosenną GKS przegrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 2:3. To trzecia porażka wyjazdowa katowiczan w tym sezonie.

Spotkanie w Suwałkach mogło podobać się od początku. GieKSa starała się przejąć inicjatywę i narzucić własny styl gry, a Wigry nie cofały się za wszelką cenę i przeprowadzały groźne kontrataki, zagrażając prostopadłymi podaniami. Było kilka zmian w składzie GKS-u, na boisku zobaczyliśmy Pawła Szołtysa, Sławomira Dudę, Łukasza Pielroza, którzy zastąpili Grzegorza Goncerza, Pawła Mandrysza i Bartłomieja Kalinkowskiego.

Lepszy efekt przyniosła jednak Wigier. Strzał w sytuacji sam na sam Kamila Adamka wybronił jeszcze świetnie w czwartej minucie Mateusz Abramowicz. Jednak przy identycznej próbie Kamila Zapolnika w polu karnym w 22. min. nie miał szans i to gospodarze cieszyli się z prowadzenia.

GieKSa po straconej bramce nie miała zamiaru się poddawać. Już w 23. minucie wyrównanie dał GKS-owi Paweł Szołtys, który strzałem zza pola karnego przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. To pierwszy występ w podstawowym składzie młodzieżowca w tym sezonie i od razu zapunktował u trenera Jerzego Brzęczka.

W pierwszej połowie GKS dominował i mógł podwyższyć prowadzenie jeszcze kilkukrotnie. Piłkę stojącemu Łukaszowi Pielorzowi tuż przed bramką wygarnął jednak stoper Wigier. Dogodne sposobności do wyjścia na prowadzenie mieli także Tomasz Foszmańczyk i Alan Czerwiński, lecz im próbom zabrakło precyzji.

Moment dekoncentracji na początku drugiej połowy kosztował GKS stratę drugiej bramki. Precyzyjne podanie na lewą flankę otrzymał Kamil Zapolnik, dograł w pole karne na piąty metr do Damiana Kądziora, a ten nie miał problemów z wykończeniem akcji z najbliższej odległości. GieKSa już od początku zmiany stron musiała gonić wynik. Jakby tego było mało, po kolejnych kontrach było 3:1.

W 61. minucie trzecie trafienie dał ekipie z Suwałk po trójkowej akcji Jakub Bartkowski i spotkanie wydawało się rozstrzygnięte. GKS odpowiedział drugą bramką Mikołaja Lebedyńskiego z najbliższej odległości dopiero w doliczonym czasie gry, jednak nie miało ono już wpływu na zdobycz punktową Trójkolorowych. Wigry były bardziej precyzyjne i skuteczniejsze, a GKS musi poszukać punktów w ostatnim w tym roku meczu przy Bukowej z Chrobrym Głogów 26 listopada o godzinie 17:45.

• 94 min

• 94 min

Lebedyński zdobył bramkę z najbliższej odległości.

• 93 min

Gol dla GieKSy.

• 92 min

Wrzutka Foszmańczyka, ale Czerwińskiego uprzedzają w polu karnym obrońcy.

• 91 min

Obie drużyny pogodzone z wynikiem.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Zapolnik zobaczył "żółtko".

Kądzior schodzi, na murawę wbiega Wroński.

Sobków fauluje i kartka dla niego.

Wigry teraz spokojnie przeprowadzają ataki i nie śpieszą się. GKS nie zagraża poważnie gospodarzom.

Augustyniaka zmienia Karankiewicz.

Kozak uderza z ostrego kata, wysoko nad spojeniem.

Sobków zmienia Szołtysa.

Strzał Prokicia z woleja z kilkunastu metrów w środek bramki!

Wigry grają naprawdę poukładany futbol. Mają szybkość i precyzję przy kontrach, wychodzi im wszystko.

Kamiński przerywa akcję Wigier w nieprzepisowy sposób, za co ujrzał kartkę.

Znowu kontra Wigier, 2/1, ale na prawym słupku nie trafia z siedmiu metrów Adamek.

Goncerz wchodzi za Dudę.

Do wejścia szykuje się Goncerz. Zmieni najprawdopodobniej Lebedyńskiego.

GKS walczy i gra ostro, aby doprowadzić do kontaktowego gola.

Blisko Foszmańczyk, ale broni jego strzał Zoch z kilkunastu metrów.

• Tak cieszył się z gola Paweł Szołtys

Gąskę zmienia Radecki.

Prokić za Pielorza.

Strata GKS-u na linii środkowej, trójkowa akcja wykończona przez Bartkowskiego z kilku metrów. M. Abramowicz znów bez szans.

Gol dla Wigier.

GKS na razie spuścił z tonu, nie zagraża poważnie gospodarzom.

Nieczysty wślizg Dudy, zobaczył za to kartonik.

Kamiński w niegroźnym strzale głową w polu karnym z ostrego kąta, od bramki Zoch.

Kartka za przerwanie akcji dla Gąski.

Kartka dla M. Abramowicza.

Wigry naciskają teraz na obronę GKS-u, co chwilę wrzutki w pole karne.

Strzał Szołtysa z ostrego kąta broni Zoch!

GKS musi wzmocnić krycie, bo Wigry grają bardzo dokładnie i wykorzystują każdą lukę.

Zapolnik otrzymał precyzyjne podanie na lewe skrzydło, dograł idealnie do Kądziora, a ten z najbliższej odległości pokonał M. Abramowicza.

Bramka dla Wigier.

Start 2. połowy.

Koniec 1. połowy.

Kądzior zobaczył kartkę za faul na Abramowiczu.

Sędzia doliczył minutę.

Groźna akcja GKS-u! Czerwiński z prawego skrzydła do Foszmańczyka, ten uderza w polu karnym w boczną siatkę! GKS coraz pewniejszy!

D. Abramowicz z lewego skrzydła przerzuca na prawą flankę do Czerwińskiego, ale ten uderzył z pierwszej piłki zbyt mocno!!!

Zapolnik uderza nieczysto z główki w środek bramki w polu karnym.

Spotkanie uspokoiło się. Mamy teraz przerywaną grę i stałe fragmenty.

Ładny strzał z woleja z linii pola karnego Olivera, jednak wyłapał to Zoch.

Duda w próbie z dystansu, lecz jego uderzenie nieprecyzyjne.

Duda kończy wykonanie rzutu rożnego strzałem, ale metr obok prawego spojenia bramki.

Szołtys wywalczył rzut rożny po akcji lewym skrzydłem.

Strzał z osiemnastu metrów lewą nogą Foszmańczyka łapie pewnie Zoch.

Foszmańczyk do Szołtysa, ale jego podanie przecięte na skraju pola karnego.

Oglądamy bardzo ciekawe spotkanie, żadna ze stron nie odpuszcza i mamy dużo ataków.

Gol dla GKS-u! Szołtys decyduje się na strzał zza pola karnego i trafia przy słupku idealnie! Ładna bramka naszego młodzieżowca!

Gol dla Wigier. Zapolnik wychodzi 1/1 i płaskim strzałem nie daje szans M. Abramowiczowi.

GieKSa musi zachować wysoką koncentrację, aby nie powtórzyć meczu z rundy jesiennej, kiedy po jednej kontrze Wigier dała sobie wyrwać komplet punktów z Bukowej.

Znowu Foszmańczyk uderza, ale po ziemi dwa metry obok prawego słupka!

Strzał D. Abramowicza po ziemi zablokowany przez stojącą w polu karnym obronę.

GieKSa od początku aktywna i prowadzi grę, Wigry kontrują.

Kolejna próba Foszmańczyka z ok. 20 metrów, jednak 2-3 metry nad poprzeczką.

Szołtys w polu karnym dostaje piłkę od Lebedyńskiego, ale odgrywa niedokładnie do D. Abramowicza.

GKS musi uważać na prostopadłe podania do Adamka, to główna broń Wigier.

W Suwałkach deszczowo, ale stosunkowo ciepło, ok. 6 stopni.

Lebedyński zagrywa wzdłuż bramki, Pielorz stał dwa metry od linii bramkowej, ale piłkę wyłuskał mu stoper rozpaczliwą interwencją!!! Było o włos od bramki dla GieKSy!

Foszmańczyk wrzuca piłkę z prawego skrzydła na głowę Szołtysa, ale ten nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Trójkolorowi chcą wygrać dwa ostatnie mecze rozgrywane awansem, a Wigry powtórzyć zwycięstwo ze Stomilem, które przerwało serię 4 meczów bez zwycięstwa.

Czerwiński i Lebedyński przeciwko pięciu gospodarzom, Alan wrzuca piłkę na klatkę piersiową Mikołaja, ten wpada w pole karne, ale został przyblokowany przez Macieja Wichtowskiego.

GKS gra ustawieniem 4-2-3-1 z Lebedyńskim na szpicy i Foszmańczykiem na pozycji nr 10.

Czerwiński na prawym skrzydle, a na prawej obronie Pielorz.

Dzisiaj na lewym skrzydle Szołtys w miejsce Mandrysza, Duda za pauzującego za kartki Kalinkowskiego.

Foszmańczyk przymierza z dystansu, wysoko nad bramką.

Nad boiskiem ulewa, bramkarze co chwilę wycierają rękawice o ręczniki.