Wisła Puławy

• Pożak (11)

GKS Katowice: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz - Mandrysz, Zejdler, Kalinkowski, Prokić (73. Garbacik) - Goncerz (90. Wołkowicz), Lebedyński (83. Pielorz).

Wisła Puławy: Penkovets, Turzyniecki, Budzyński, Gusocenko, Lytvynyuk, Maksymiuk, Popiołek, Patejuk (74. Darmochwał), Pożak (71. Sedlewski), Szczotka (64. Olszak), Nowak.

W meczu 8. kolejki GKS Katowice wygrał z Wisłą Puławy 2:1 po dwóch bramkach Grzegorza Goncerza.

Trójkolorowi w starciu z solidnym beniaminkiem starali się zdominować rywala i prowadzić grę, naciskając na puławian akcjami skrzydłami. Już w 7. minucie mogło to przynieść efekt – Grzegorz Goncerz otrzymał podanie od Andreji Prokicia na linię szesnastki i zdecydował się w polu karnym na strzał z ostrego kąta, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

W 11. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadziła niespodziewanie Wisła. Dawid Pożak otrzymał w polu karnym dobre podanie z prawej strony i uderzył z pierwszej piłki, nie dając szans w bramce Sebastianowi Nowakowi. Oprócz tej zabójczej akcji goście przeprowadzili jeszcze dwie ofensywy, ale bez problemu poradziła sobie z nimi defensywa GieKSy.

Po straconej bramce GieKSa rzuciła się na rywali, oddawała groźne strzały za sprawą Andreji Prokicia, Grzegorza Goncerza i Dawida Abramowicza. Na prawym skrzydle szaleli na zmianę Paweł Mandrysz i Alan Czerwiński, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała znaleźć drogi do bramki. Najlepszym komentarzem pierwszej połowy były okrzyki kibiców z Bukowej, którzy wołali: „GKS jesteście lepsi!”.

Potwierdzeniem słów katowickich fanów była kapitalna gra GKS-u w drugiej połowie. Grzegorz Goncerz wreszcie odczarował swoje nogi i zdobył dwie kapitalne bramki – najpierw w samo okienko w polu karnym po asyście Mikołaja Lebedyńskiego (59. min.), a potem wykorzystując pewnym, płaskim strzałem rzut karny podyktowany w 62. minucie. To jego 51. i 52. trafienie w historii występów w GKS-ie!

Goście nie byli w stanie zatrzymać szarż skrzydłami katowiczan i ratowali się faulami. Bezradność gości uwidoczniła się w końcówce, a GieKSa spokojnie operowała piłką i potwierdziła ekstraklasowe aspiracje. To siódmy mecz katowiczan bez porażki, a trzeci zwycięski z rzędu.

W ramach 9. kolejki GKS zmierzy się na wyjeździe z Miedzią Legnica. Początek w sobotę, 17 września o godzinie 18:00.

• 94 min

• 93 min

Kartka dla Kamińskiego.

• 91 min

Wołkowicz naciskał na Gusocenkę, ale ten oddał futbolówkę bramkarzowi w polu karnym.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Wołkowicz za Goncerza.

Druga żółta kartka Darmochwała i w efekcie czerwień

Goncerz robi dzisiaj z piłką co chce!

Jeśli GKS nie przegra, a wszystko na to wskazuje, to będzie ich siódmy mecz bez porażki.

Pielorz za Lebedyńskiego.

Zejdler w pole karne, ale piąstkuje Penkovets.

Rzut wolny w bocznym sektorze boiska dla GKS-u.

Darmochwał wszedł dopiero na boisko,a już zobaczył kartkę za brzydki faul na GieKSiarzu.

Zejdler do Goncerza z rogu, ale wyżsi stoperzy wygrywają pojedynek w powietrzu.

Patejuk schodzi, a w jego miejsce wskakuje Darmochwał.

Garbacik za Prokicia.

Pożaka zmienia Sedlewski.

Wisła teraz w szoku zostawia katowiczanom dużo miejsca po bokach i to właśnie tędy suną szarże graczy w czarnych koszulkach.

Strzał Goncerza z dystansu po ziemi tuż obok lewego słupka.

Olszak za Szczotkę.

Goncerz wykorzystuje jedenastkę pewnym, płaskim strzałem i GieKSa obejmuje prowadzenie.

Druga bramka dla GKS-u!

Goncerz otrzymuje podanie od Lebedyńkiego i strzałem w okienko daje nam wyrównanie!

Gol dla GKS-u!!!

Na boisku teraz widzimy ostrożną grę z obu stron. Kto przejmie piłkę, trzyma ją jak najdłużej.

Oby prezes Boniek przyniósł szczęście GKS-owi!

Wisła spowalnia teraz grę jak tylko może. GKS musi w dalszym ciągu atakować.

Nowak wyłapał podanie w uliczkę Pożaka.

Żółta kartka dla Nowaka za faul na Prokiciu.

Lebedyński uderza z dwóch metrów w bramkarza!

Start 2. połowy.

Koniec 1. połowy.

Abramowicz uderza z całej siły z woleja po ziemi, bramkarz broni na linii. Znowu szczęście gości!

Sędzia doliczył 1 minutę.

Czerwiński wrzuca piłkę z rzutu wolnego na 35. metrze, ale pole karne czyszczą stoperzy.

Kartka dla Patejuka za faul na Lebedyńskim.

Bramkarz Wisły gra na czas, zdjął rękawice i wiąże buta. Gwizdy z trybun.

Abramowicz mocno, ale niecelnie z dystansu.

Przed następnym meczem trzeba wezwać kapelana klubowego, żeby poświęcił boisko GieKSy, bo to nie do wiary, że jeszcze nie ma wyrównania.

Czerwiński znowu do Goncerza, a ten trafia w nogi obrońcy! Wielka szkoda sytuacji z pola karnego!

Teraz wystarczy tylko dobrze ustawić celowniki i jesteśmy spokojni o wynik mimo prowadzenia gości.

Dobra gra Czerwińskiego, wygrywa pojedynki z ofensywnymi graczami beniaminka.

Nie do wiary! Mandrysz dogrywa do Goncerza, a ten szczupakiem uderza z kilku merów nad bramką. 200-procentowa okazja GieKSy zmarnowana.

Obiecująca akcja Goncerza, który zagrywa do Prokicia, ale Serb był na spalonym.

Lebedyński znalazł się w polu karnym i uderza z główki, ale daleko od prawego słupka

Żółtym kartonikiem ukarany Szczotka.

Wisła oddała pole i trzeba to wykorzystać jeszcze przed przerwą, aby w drugiej połowie przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Zejdler ogrywa dwóch rywali z boku i centruje piłkę w pole karne, ale nie sięga jej Lebedyński.

Starcie Mandrysza wychodzącego sam na sam z bramkarzem w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Wpisujemy to do kontrowersji.

Abramowicz odpala bombę z dystansu, jednak pofrunęła ona wysoko nad bramką.

Prokić uderza, rykoszet i kolejny róg.

Kolejna akcja prawym skrzydłem, tym razem Mandrysz trafia w obrońcę i będzie rzut rożny wykonywany przez Zejdlera.

Prokić trafia w obrońcę, Goncerz uderza nad bramką! Ładna akcja Czerwińskiego prawym skrzydłem, ale koledzy nie trafili do siatki! Najlepsza okazja GKS-u!

Strzał z dystansu Maksymiuka pewnie łapie Nowak.

Dzieci z sektora rodzinnego krzyczą: GKS wygrajcie dla nas! Teraz nie ma już innej opcji jak zwycięstwo.

Na razie oglądamy typowe starcie czołowej drużyny z beniaminkiem. GKS stara się atakować, a Wisła tylko czeka na kontry.

Gusocenko uderza piłkę tyłem głowy daleko od bramki w polu karnym GKS-u.

Szczotka trafia w Nowaka w polu karnym! Dużo szczęścia GKS-u, ale jest jeszcze rzut rożny.

Nad stadionem pojawił się paralotniarz, oby gra GieKSy od teraz też była wysokich lotów!

Kontra Wisły, ale w ostatniej chwili zatrzymany Nowak przez Kamińskiego.

Mandrysz w dogodnej sytuacji, ze skraju pola karnego, ale zamiast strzelać podał zbyt mocno do Goncerza na środek. Strata Trójkolorowych.

Pierwsza akcja ofensywna zagrażająca bramce GKS-u została od razu wykorzystana i to GKS teraz musi gonić wynik.

Pożak otrzymał podanie z prawej strony i z pierwszej piłki pokonuje Nowaka próbą z najbliższej odległości.

Gol dla Wisły.

Bramkarz Wisły piąstkuje piłkę po centrze z rzutu wolnego z boku Łukasza Zejdlera.

Mandrysz prostopadle do Czerwińskiego na skraj pola karnego, jednak ten nie zdołał opanować piłki.

Goncerz dostaje dobre podanie na prawą stronę od Prokicia i oddaje strzał z ostrego kąta, jednak trafia w bandę metr od słupka.

GieKSa gra dzisiaj ustawieniem 4-4-2, ale szybko przechodzi też do 4-2-4, aby wywołać presję na rywalach przy budowaniu ataku.

Goncerz przewracany w polu karnym, jednak sędzia uznał, że nie ma mowy o karnym.

Czerwiński wstrzeliwuje piłkę w pole karne, jednak wyłapał to bramkarz gości.

Zaczynamy mecz 8. kolejki!

• Obie drużyny wychodzą na boisko. GieKSa na czarno-żółto, Wisła w biało-granatowych strojach.

• Do składu w miejsce kontuzjowanego Foszmańczyka wskakuje Lebedyński, który zagra u boku Grzegorza Goncerza.

• GieKSa nie przegrała od sześciu spotkań i chce kontynuować tę serię w ósmej kolejce. Czas na beniaminka, który ma w swoich szeregach lidera klasyfikacji strzelców I ligi, Sylwestra Patejuka (6 bramek w 7 meczach).

• Sponsorem Meczu jest firma Zamont.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Tomasz Wajda.

• Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Wisła strzela jak na zawołanie i przegrała dotąd w lidze tylko dwa mecze na siedem. GieKSa ma trzecie miejsce i tylko trzy stracone bramki w lidze.

• Witamy ze skąpanej w zachodzącym słońcu Bukowej. Za chwilę bardzo ciekawy mecz GKS-u z Wisłą Puławy.