Sigma Ołomuniec

2-0

Sigma Ołomuniec:

GKS Katowice: GKS: Nowak (46. M. Abramowicz) – Czerwiński (73. Kochański), Kamiński (46.Praznovsky), Garbacik (60. Jurkowski), D. Abramowicz – Pielorz (60. Duda), Foszmańczyk (46. Kalinkowski) – Mandrysz (46. Bębenek), Goncerz (73. Sawicki), Prokić (46. Zejdler) – Sobków (46. Wołkowicz).

W czwartym sparingu okresu przygotowawczego GKS Katowice przegrał na wyjeździe z czeskim pierwszoligowcem, Sigmą Ołomuniec 2:0.

Spotkanie było rozgrywane na stadionie zespołu, który jeszcze kilka miesięcy temu był w czeskiej Ekstraklasie, więc murawa była w idealnym stanie. Ołomuniec jednak nie zdołał uchronić się przed spadkiem i drużyna Sigmy będzie występować w najbliższym sezonie na tym samym poziomie rozgrywkowym, co GKS w Polsce.

Widać jednak, że po spadku gospodarze nie stracili wiele na wartości. W sobotę grał zespół dobrze poukładany, zgrany i GieKSa musiała przeciwstawić się agresywnie, szybko grającej drużynie. Katowiczanie w pierwszej połowie dominowali w strzałach z dystansu, jednak próby Andreji Prokicia i Dawida Abramowicza mijały bramkę bramkarza Milosa Buchty.

Czesi byli jednak skuteczniejsi i dwa razy pokonali Sławomira Nowaka. Najpierw centrę z prawej strony wykorzystał w polu karnym już w 4. minucie Lukas Buchvaldek, a bramkę do szatni zdobył z dobitki z najbliższej odległości Jakub Yunis po strzale kolegi z ostrego kąta

W drugiej połowie było więcej walki i gra często była przerywana faulami niż sytuacji podbramkowych. GieKSa stwarzała głównie zagrożenie po stałych fragmentach gry i dwukrotnie uprzykrzyła życie w ten sposób rywalom. Najpierw Dawid Abramowicz minimalnie przestrzelił w polu karnym głową po wrzutce Alana Czerwińskiego z rzutu rożnego, a w podobnej sytuacji Wojciech Kochański w 78. minucie uderzył nad poprzeczką. Gospodarze nie pozwolili jednak na więcej, a sami już tak nie szarżowali na bramkę GieKSy, wobec czego wynik nie uległ już zmianie.