Stadion Miejski , Katowice

• Goncerz (33)
1-0

ROW Rybnik

GKS Katowice: GKS I połowa: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Garbacik, Abramowicz - Pielorz, Zejdler - Mandrysz, Foszmańczyk, Wołkowicz - Goncerz. GKS II połowa: Wierzbicki - Frańczak, Praznovsky, Jurkowski, Abramowicz (64. Jaromin) – Duda, Kalinkowski – Bębenek, Szołtys, Stanik (75. Sawicki) – Prokić.

ROW Rybnik:

W pierwszym sparingu okresu przygotowawczego GKS Katowice pokonał ROW Rybnik 1:0.

Katowiczanie wystąpili w eksperymentalnych składach i trener Jerzy Brzęczek do gry desygnował dwie jedenastki, które zagrały po 45 minut. W pierwszej połowie okazji było niewiele, głównie ze względu na upał, ale także na sposób gry. Drużyny GKS-u jak i ROW-u starały się grać piłką i wymieniać dużo podań, a nie szarżować bezmyślnie skrzydłami.

Z czasem to jednak GieKSa przejęła inicjatywę i dłużej zaczęła utrzymywać się przy piłce. Efektem była groźna akcja w 12. minucie nowego duetu Dawid Abramowicz–Tomasz Foszmańczyk. Pierwszy idealnie zagrał z lewej flanki w pole karny, a po mocnym strzale drugiego z kilku metrów zadrżała poprzeczka.

Na pierwszą bramkę GKS-u w okresie przygotowawczym kibice czekali do 33. minuty. To właśnie wtedy Grzegorz Goncerz otrzymał podanie na linię szesnastki od Foszmańczyka i przymierzył mocnym, technicznym strzałem przy lewym słupku, nie dając szans bramkarzowi gości. ROW próbował odpowiedzieć na bramkę GKS-u po stałych fragmentach gry, ale grę przyjezdnych najlepiej obrazował w pierwszej połowie fakt, że nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Sebastiana Nowaka.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inną jedenastkę GieKSy, która stworzyła sobie jeszcze więcej sytuacji. Sam Paweł Szołtys mógł trafić do siatki dwukrotnie, jednak w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, a przy strzale głową z kilku metrów przestrzelił. Wyśmienitą sposobność do podwyższenia prowadzenia miał również Maciej Bębenek, lecz w 63. minucie trafił w słupek. Na pięć minut przed końcem kropkę nad „i” mógł postawić także Przemysław Sawicki, ale z kilku metrów wycelował w bramkarza.

W kolejnym sparingu GKS zmierzy się 5 lipca z Podbeskidziem Bielsko-Biała podczas zgrupowania w Kamieniu koło Rybnika.