Stomil Olsztyn

• Kujawa (29)
  • Meschia (59)

GKS Katowice: Dobroliński - Czerwiński, Praznovsky, Jurkowski, Pietrzak - Leimonas, Pielorz (83. Trochim) - Bębenek (74. Wołkowicz), Burkhardt (46. Iwan), Szołtys - Goncerz.

Stomil Olsztyn: Skiba, Bucholc, Czarnecki, Remisz, Paweł Głowacki, Lech, Meschia (83. Chałas), Suchocki (81. Piotr Głowacki), Kujawa (79. Łukasik), Żwir, Wełna.

• 92 min

• 92 min

Praznovsky wybija piłkę na rzut rożny. Ważna interwencja.

• 92 min

Goście wybili piłkę ze spokojem.

• 91 min

Czerwiński wywalczył róg.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Czerwona kartka dla Pietrzaka za ostre wejście i przerwanie akcji rywali.

Strzał Chałasa mija bramkę GKS-u o dwa metry!

Czerwiński wybiciem wyjaśnia sytuację.

Rzut rożny dla Stomilu po blokadzie Szołtysa.

Szołtys nie trafia w piłkę po wystawieniu jej przez Czerwińskiego.

Zmiana także w GieKSie. Pielorz ustępuje miejsca Trochimowi.

Ostatnia roszada w składzie gości. Meskhiia opuszcza plac gry, a wchodzi Chałas.

Wołkowicz szukał dośrodkowaniem Czerwińskiego, jednak ten nie dał rady do niego dojść.

Kolejna zmiana w Stomilu. Piotr Głowacki wchodzi za Sucheckiego.

Kujawa siada na ławce, Łukasik wbiega na murawę.

Pietrzak zagrywa z rzutu rożnego w pole karne, strzał Leimonasa jednak nie zagroził bramce gości.

Silne uderzenie z woleja Czerwińskiego pofrunęło koło zegara.

Bębenek schodzi, za niego wbiega Wołkowicz.

Do wejścia szykuje się Wołkowicz.

Zagranie łokciem Pietrzaka w twarz Suchockiego - od razu dostał żółtą kartkę.

Niedokładna "zawiesina" Iwana w pole karne wylądowała na górnej siatce bramki.

Żwir ukarany żółtą kartką.

Chwilę później Stomil znów mógł prowadzić, minimalnie nad poprzeczką pomylił się z kilkunastu metrów Kujawa!

Szybka odpowiedź GKS-u. Szołtys dostał podanie w pole karne i strzałem z woleja pokonał Skibę!

Gol dla GKS-u!

Stratę GieKSy wykorzystuje Meskhiia pewnym trafieniem przy prawym słupku.

Gol dla Stomilu.

Goncerz otrzymał dobre podanie na 18. metr od Pietrzaka, jednak zamiast uderzać, chciał podawać do Szołtysa w pole karne, co zostało zatrzymane.

Żółta kartka dla Lecha.

Strzał z główki Leimonasa, wcześniej jednak sędzia przerwał grę, gdyż dopatrzył się przewinienia w polu karnym Stomilu.

Mocny strzał Meskhiii z wolnego, pewnie interweniuje jednak Dobroliński.

Kujawa zatrzymany w nieprawidłowy sposób przez Jurkowskiego, który zobaczył za to "żółtko".

Długa piłka Pietrzaka do Goncerza, asystent sędziego podnosi chorągiewkę do góry.

Szołtys złapany na spalonym przy akcji lewym skrzydłem.

Sędzia daje znak do gry w drugiej połowie!

• Zmiana przed II połową: Burkhardta zmienił Iwan.

Koniec I połowy.

Suchocki trafia w boczną siatkę z prawej strony. Stomil naciera.

Dobroliński broni strzał Żwira w polu karnym!

Pewny strzał przy prawym słupku i mamy remis!

Goncerz ustawia piłkę "na wapnie".

Bębenek faulowany w polu karnym, jedenastka dla GieKSy!

Kolejny groźny strzał Stomilu, minimalnie obok słupka myli się jednak Meskhiia.

Odważna akcja Suchockiego zakończona strzałem z prawej strony tuż obok spojenia bramki GKS-u.

Pietrzak faulowany na skraju własnego pola karnego przez Meskhiię.

Goncerz próbował strzału z ostrego kąta, jednak Skiba nie miał problemu z wyłapaniem słabej próby po ziemi.

Kujawa otrzymał długą piłkę, urwał się obrońcom. Dobroliński zawahał się, podjął decyzję, żeby się cofnąć. Sprawiło to, że Kujawa nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce tuż przy lewym słupku.

Strzał Suchockiego w polu karnym, jednak sędzia wcześniej dopatrzył się nieprzepisowego zagrania olsztyńskiego pomocnika.

Goncerz wybija piłkę z pola karnego GieKSy po rzucie rożnym Dumy Warmii.

Najlepsza okazja GieKSy! Czerwiński wrzucił piłkę na głowę Bębenka, piłkę sparował na róg Skiba!

Kilkudziesięciu kibiców GieKSy stara się dopingować drużynę zza ogrodzenia.

GKS miał dużo szczęścia. Najpierw strzał z wolnego obronił Dobroliński, chwilę potem przy próbie Żwira uratował go słupek.

Rzut wolny dla Stomilu przy linii pola karnego z prawej strony.

Suchocki zablokowany przez Pietrzaka, goście wznowią grę od autu.

Po pierwszym kwadransie GKS ma przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie przekłada się to na razie na sytuacje. Szkoda okazji Bębenka z rzutu wolnego.

Wełna otrzymał żółtą kartkę za faul na Burkhardtcie.

Szołtys próbował zaskoczyć Skibę z lewego skrzydła, jednak piłka wylądowała na trybunie gości.

Jurkowski odciął od podania Suchockiego po lewej stronie pola karnego GieKSy.

Trójkolorowi realizują wizję trenera Brzęczka. Szukają wymienności pozycji, nie grają na siłę tylko skrzydłami, lecz podają piłkę prostopadle.

Kolejny faul tym razem na Burkhardtcie, Bębenek szybko strzałem wznawia grę, broni jednak Skiba!

Szołtys faulowany na 22. metrze, będzie dobra okazja.

Leimonas wygrał pojedynek główkowy z Kujawą.

Pietrzak zatrzymuje akcję rywali prawą stroną, kolejny róg.

Goście chcieli wznowić grę błyskawicznie lewym skrzydłem, lecz Suchocki był na pozycji spalonej.

Rzut rożny dla Stomilu, lecz piłka przechodzi przez pole karne nietknięta.

Pierwszy gwizdek!

• Spotkanie odbędzie się bez kibiców na wniosek wojewody śląskiego.

• GieKSa w czarnych strojach, Stomil na biało-niebiesko.

• Witamy z Bukowej, za chwilę mecz 12. kolejki. Spotkanie poprowadzi arbiter Tomasz Radkiewicz.